Ny grillolja med brutal hetta
Och spännande chips
Om ni inte redan har gjort det så är det snart hög tid att damma av grillen och bränna på något gött på denna. För att hjälpa till med smakerna presenterar nu Johnny’s Barbeque Buddies ett gäng grilloljor vid sidan om sina existerande såser, och en påse nya chips.
Om vi börjar med oljorna så kommer det en Allround-klassiker som ska ha smak av vitlök och umami och som ska passa till typ allt man slänger på grillen. Sen släpps även Grilloil Korean som ska ha en smakkombination av soja, ingefära och sesam. Sist ut är Chili Carolina Reaper som sägs bjuda på "brutal hetta för den modige".
Chipsen kallar man för Potato Chips Habanero Mustard och här möter hetta lite mustig senap vilket i mina öron låter som en perfekt kombo.
Något av nyheterna ni blev extra sugna på? När de släpps i butik framgår tyvärr inte.


Läs gärna våra regler!