Senaste

Klockan som matchar din BMW i3 eller i8

Klarar sig 30 dagar utan laddning

Smartklockstillverkaren Vector Watch presenterar nu i samarbete med BMW klockan Vector Luna BMW i Limited Edition. Den är speciellt framtagen för att passa bra ihop med BMW:s modeller i3 och i8 så har du en sådan och gillar smarta klockor kanske det är den här du ska ha. Kopplingen ligger i att armbandet är tillverkat av samma typ av läder som finns i bilarna, och som vi kan se så har även urtavlan fått bilarnas logga.

Endast 150 stycken exemplar kommer att tillverkas och varje klocka graveras med ett nummer från 1 till 150. Klockan klarar sig 30 dagar utan laddning och priset sägs ligga på 600 euro. Det sägs dock även att alla redan är slutsålda.

Garderoben, Klockor, BMW, ector Luna BMW i Limited Edition smartwatch, Vector Watch, smartklocka, i8, i3Via Autoevolution

Läs gärna våra regler!