Sladdar klädda i läder och denim

Snyggt, men är det nödvändigt?

Sladdar är fula och går sönder. Att någon försöker göra något åt detta är hedervärt och LifeStar försök känns riktigt bra. Man klär sladdarna med bland annat läder, tyg och denim för hand och använder kontakter som kläs i metall istället för plast så det verkar lovande.

Finns i två längder - 25 cm och en meter - och med antingen micro-USB eller lightning-kontakter. Priset är inte så jättefarligt, den micro-USB kostar 20 dollar / 27 dollar och Lightning är så klart lite dyrare och kostar 26 / 33 dollar eftersom Apple tar ut en avgift om man vill vara certifierad. Priserna är för en mockaversion, alla kostar lite olika beroende på material.

Just nu har man ett premiärerbjudande så jag funderar på att slå till på två klädda i denim. Frakten verkar dessutom ligga på åtta dollar vilket skulle betyda 280 spänn för två snygga sladdar.

Garderoben, Accessoarer, lightning, micro-usb, kontakter

Läs gärna våra regler!